تبلیغات

پایگاه اطلاع رسانی شیعیان

امان از هجر بی پایان مهدی * غروب جمعه و هجران مهدی * امان از آن زمانی كه بیفتد * به روی نامه ام چشمان مهدی * دلش میگیرد و با چشم گریان * بگوید این هم از یاران مهدی

 
 
موضوعات سایت
قرآن
تفسیر سوره یس

نهج البلاغه
خطبه بدون الف
خطبه بدون نقطه

صحیفه سجادیه
نیایش برای طلب آمرزش گناهان‏
نیایش و دعا برای پدر و مادر

شیعه شناسی
آغاز پیدایش شیعه و کیفیت آن
تاریخچه شیعه
دلایل اثبات مکتب شیعه
غدیر حقیقتی انکار نشدنی

وهابیت
شبهات و پاسخ به آن ها
بنیان گذاران عقائد
فتوای وجوب تخریب قبور ائمه
فتوای تکفیر شیعیان
پشت پرده وهابیت
فتواهای خنده دار
تصاویری از جنایات

بیانیه های مراجع تقلید
آیت الله وحید خراسانی
آیت الله سیستانی

پیامک (SMS)
درباره حضرت مهدی
مناسبت های مذهبی

برخی از احکام شرعی
گوش دادن به موسیقی


پاسخ به شبهات فاطمیه

چرا حضرت علی (علیه السلام) از همسرشان دفاع نکردند؟

چرا با وجود حضرت علی (علیه السلام) حضرت فاطمه (سلام الله علیها) پشت در رفتند؟

آیا حضرت فاطمه (سلام الله علیها) از شیخین (عمر و ابوبکر) راضی شدند؟

آیا خانه های مدینه در های چوبی داشت؟

آیا فقط تهدید به آتش زدن خانه انجام گرفته است؟

آیا شهادت محسن با این سخن پیامبر که خطاب به فاطمه زهرا (س) فرمود: تو نخستین کس از اهل بیتم هستى که به من ملحق مى‌شوی، در تعارض نیست؟

آیا عمر بن خطاب به حضرت زهرا جسارت کرده است؟

چرا بنی هاشم و انصار از حضرت زهرا (سلام الله علیها) دفاع نکردند؟


از ولادت تا ظهور

یا مهدی

زندگی نامه
دعاها و زیارات
شعر ها
اسامی و القاب
نشانه های ظهور
دوران غیبت

جستجو


ذکر ایام هفته


شهادت زهرا افسانه نیست

 شهادت
دانلود کلیپ صوتی کوتاهی از بررسی جریان و حوادث شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) به نقل از کتب معتبر اهل سنت و دلیل صبر حضرت علی (ع) بر این حادثه

تعظیم شعائر حسینی

 شهادت
مجموعه ای از کلیپ ها و سخنرانی هایی کوتاه از مراجع عظام و علما درباره تعظیم شعائر حسینی و بررسی برخی هجمه های وارد بر نحوه عزاداری + کلیپ مداحی و روضه خوانی

کلام نور


پایگاه اطلاع رسانی تشیعپاسخ اینترنتی به شبهات ، مسائل شرعی و مطالب و کلیپ های درخواستی

ارسال پیام و درخواست از ما


مقام شفاعت حضرت فاطمه (آیت الله وحید خراسانی)

پرسید قیامت کی قیام میشود؟ "عن السّاعة" تا اسم قیامت را برد جبرئیل چنان لرزید که افتاد. بعد که به خود آمد گفت: عیسی! این علم مخزون خداست. چنانچه تو و من نیز نمی دانم. من هم بی خبرم.
قیامت حقیقتی است که از شنیدن اسمش جبرییل غش می کند! ما چون نمی فهمیم آسوده ایم. چون بی خبریم آسوده ایم. این متن قرآن است. "اذا وقعت الواقعة لیس لوقعتها کاذبه خافضة رافعة اذا رجت الارض رجّا و بسّت الجبال بسّا فکانت هبائا منبثّا...." چرا پیغمبر پیر شد؟ کسی باید این سوره را بخواند. آنچه در آن هست را بفهمد بعد "اصحاب میمنة و مشئمة" را بشناسد بعد ببیند خدا چه گفته، بعد بفهمد قیامت چیست
 . . . ادامه . . .

مقام شفاعت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها (آیت الله وحیدخراسانی)

بسم الله الرحمن الرحیم

 شخص اول وجود پیغمبر اکرم (ص) گفت: این سور مرا پیر کرد. یکی از این سور، سوره "واقعه" است. عیسی ابن مریم(ع)، "کلمه الله" از جبرئیل سئوال کرد، از جبرئیلی که خدا در قرآن از او تعبیر کرده به "شدیدالقوی، ذو مرة فاستوی و هو فی الافق الاعلی" گفت: قیامت کی قیام می شود؟

ببینید همه چنین روزی را در پیش داریم. ما اگر بدانیم که آن روز که در پیش است چه روزی است و گره گشای آن روز کیست، فاطمیّه اینچنین نخواهد بود.

پرسید قیامت کی قیام میشود؟ "عن السّاعة" تا اسم قیامت را برد جبرئیل چنان لرزید که افتاد. بعد که به خود آمد گفت: عیسی! این علم مخزون خداست. چنانچه تو و من نیز نمی دانم. من هم بی خبرم.

قیامت حقیقتی است که از شنیدن اسمش جبرییل غش می کند! ما چون نمی فهمیم آسوده ایم. چون بی خبریم آسوده ایم. این متن قرآن است. "اذا وقعت الواقعة لیس لوقعتها کاذبه خافضة رافعة اذا رجت الارض رجّا و بسّت الجبال بسّا فکانت هبائا منبثّا......."چرا پیغمبر پیر شد؟ کسی باید این سوره را بخواند. آنچه در آن هست را بفهمد بعد "اصحاب میمنة و مشئمة" را بشناسد بعد ببیند خدا چه گفته، بعد بفهمد قیامت چیست.

بعد که خدا بیان می کند "اذا رجّت الارض رجّا ... این را بفهمد. یک کلمه بدانید! روزی که سر کوه این بیاید با ما چه خواهد کرد؟" وقتی کوه ها کنده بشود، چنان کنده می شود، به آفتاب نگاه کن در شعاع آفتاب آن ذرّات که می بینی اینها "هباء منبثّا"است! همه این سلسله جبال این کوه دماوند را نگاه کن! مثل همان ذرّه هایی می شوند که در شعاع آفتاب می بینید. این کلام خداست.

 حالا توجّه کن، یک ناروا، یک ناسزا، یک وقت به یک جاهل می گویی، این یک حساب دارد. یک وقت همان ناروا به مثل شیخ انصاری یا شیخ طوسی گفته می شود، این حساب عوض می شود چون این کلمه به یک عالم گفته شده است. حالا اگر همان ناسزا به سلمان گفته شود اگر به امام گفته شود چه جور حساب عوض می شود؟ ما در هر گناهی به خدا اهانت می کنیم خدایی که عظمتش نامحدود است.

گناه نامحدود، عذاب نامحدود می طلبد. یک روزی است آن روز، خطابش به شخص حضرت خاتم است می فرماید: "آن روز می بینی مردم مست شده اند ولی مست نیستند این از شدّت عذاب خداست. از شدّت عذاب خدا و از گرفتاری آن روز، پدر، پسر را فراموش می کند و پسر پدر را و برادر، برادر را.

در چنین گیر و داری در چنین اضطراب و غوغایی یک مشکل گشا هست. کنار عرش می ایستد. در چنین غوغایی، اینها اسراری است، دقائقی است، وقتی کنار عرش می ایستد گفتنی نیست الآن شرح مطلب، وقتش نیست،... آن پیراهن ـ پیراهن خونین حسین(ع) ـ را باز می کند، بعد که باز کرد، روی دست نمی گیرد روی سرش می کشد. بعد که روی سر انداخت، جبرییل می آید می گوید: خدا به تو سلام می رساند و می گوید: "هر چه می خواهی بخواه!".

حالا آنچه که وظیفه همه را روشن می کند این جمله است، در چنین غوغایی، جبرئیل می گوید: "سلی حاجتک"، مرزی ندارد. هر چه که می خواهی. حالا اول کلمه ای که فاطمه می فرماید چیست؟ اول کلمه این است: "یا ربّ شیعتی" حالا ما چه باید بگوییم؟

کسی که، خوب دقّت کنید! کسی که در چنین روزی و در چنین غوغایی به فکر من و تو است آیا من و تو به این اندازه برای آن شبی که آن جنازه برداشته شد، قدم برداشته ایم؟ کاری کرده ایم؟ این مملکت خواب است! روز سوم جمادی الثّانی است باید بیدار شود. یکپارچه بشود "یا زهرا". ما چه جور تحمل کنیم؟

 آن پیغمبری که مقامش به این اندازه است که خدا در قرآن می فرماید "لعمرک". هر وقت من خودم به این کلمه متوجه می شوم مبهوتم. خدا می گوید "لامرک" یعنی به جان تو قسم! چنین پیغمبری که خدا بردش به جایی که "قاب قوسین او ادنی" در مقامی که جبرئیل فرو ماند و او گذشت و رسید به "کان قاب قوسین او ادنی، فاوحی الی عبده ما اوحی".

چنین پیغمبری که مبعوث شد خاک بر سرش ریختند، خاکستر ریختند، دندانش را شکستند برای چه؟برای اینکه من و تو امروز سر به سجده بگذاریم و بگوئیم: "سبحان ربی الاعلی وبحمده". احیاء کرد نام خدا و تمام انبیاء و معارف الهیّه را.

بعد گفت: ایّهاالنّاس! این فاطمه پاره تن من است، میوه دل من است. به این مردم سپرد امانتش را. بعد نیمه شب این امانت سپرده را تحویل گرفت چه جور تحویلی؟ جوری که امیرالمومنین(ع)، کسی که اگر عالم به هم بخورد دل او بهم نمی ریزد. کسی که تیر به پایش رسید همه جمع شدند گفتند نمی توان این تیر را از پایش کشید مگر در نماز. چون در نماز روحش می رفت به جایی که گفتنی نیست.

چنین کسی که زخم دید و آه هم نکشید، وقتی جنازه را تحویل می داد گفت: "ای کاش علی زنده نبود". حالا وظیفه ما در روز سوم جمادی الثانی چیست؟ چه روزی است این روز؟ هر جا که هستید اسمی از هیچکس نباشد جز فاطمه. فقط اسم، اسم فاطمه زهرا است. اسم قلب سوخته پیغمبر(ص) است.

هر چه می توانید بکنید. آنها که مال دارند با مال، آنها که ندارند با هر قدرتی که دارند. هر هیئتی که بیشتر بیرون می آید مرهم بیشتری بر قلب امام زمان (عج) است. چون من و تو نمی بینیم امّا او هر روز می بیند. چه می بیند؟ او هم محل قبر را می داند، هم آن کسی را که در قبر خوابیده است را می بیند. هم می بیند چه کسی با چه وضعی خوابیده است. چه بگویم؟ جنازه را غسل می دهند. بدن افتاده می شود.

تعبیری که راجع به حضرت زهرا(س) است این است: که وقتی بدن را علی (ع)گذاشت روی مغتسل"کان کالخیال". دیگه چیزی از فاطمه باقی نمانده بود. حالا امام زمان هر روز آن بدن را می بیند. وقتی نگاه می کند می بیند که همه ایران غرق عزا و شیون زهراست، این مرهم دل او کاری می کند که که شب قدر وقتی صحیفه عملمان را خدمت او می دهند قلم روی جرائم ما می کشد. سعادت دنیا و آخرت برای شما ذخیره می کند.

مطلب تمام است. مسئله آنقدر مهم است که پیغمبر اکرم (ص) به علی فرمود ـ وقتی طرف خطاب علی است دقت کنید! ـ فرمود: یا علی! ـ این در تفسیر فرات است ـ  یا علی! فاطمه وقتی در محراب می ایستد هفتاد هزار ملک مقرّب بر او سلام می کنند و می گویند: "ان الله اصطفاک و طهرک واصطفیک علی نساء العالمین". بعد فرمود: "یا علی فاطمة بضعة منی" فرمود: "فاطمه نور چشم من" است.

هر یک از این توصیفات یک کتاب شرح دارد. "میوه قلب من" است. بعد فرمود: "یا علی، به فاطمه بعد از من احسان کن". این کلمه معنی دارد. علی که محتاج سفارش نیست. بفهمید چه خبر است. ختام مطلب، "یا علی! از آن فزع اکبر روز قیامت کسی که در امان است فاطمه است و ذریّه فاطمه و شیعه فاطمه ". این است مزد شما در فاطمیه.

اگر امسال همّت کنید و در هر استانی ملاحظه بشود که آنچه در سال قبل برای فاطمه کردید دو برابر شده. بعد که انجام دادید اگر رفتید به مشهد به امام رضا سلام دادید، یا آمدید به قم به حضرت معصومه (س) دختر موسی ابن جعفر سلام دادید، یا رفتید کربلا کنار آن قبر شش گوشه سلام کردید به سیّدالشّهداء(ع)، می بینید که این بزرگواران به شما جور دیگری جواب می دهند، به شما جور دیگری نظر می کنند. پیغمبر به شما جور دیگری نظر می کند می گوید این همان است که برای دخترم به سر وسینه می زد. علی به شما جور دیگری جواب سلام می دهد می گوید این همان است که برای آن جنازه غریب دل شب خدمت کرد. این اثر عمل شماست.
الّلهم عجل لولیّک الفرج .

به نقل از : http://shia-news.com

 :: لینك نظرات Comment  

مطالب پیشین


اطلاعات سایت

 

آمار بازدیدكنندگان
كل :دانلود کلیپ
آیت الله خویی
آیت الله وحید خراسانی
آیت الله تبریزی
آیت الله بهجت
آیت الله خامنه ای
آیت الله مجتهدی
آیت الله صافی گلپایگانی
آیت الله سید محمد شیرازی
آیت الله سید صادق شیرازی
آیت الله سیدان
آیت الله بهاء الدینی
آیت الله سبحانی
آیت الله جوادی آملی
آیت الله مکارم شیرازی
آیت الله دستغیب
مرحوم فلسفی
مرحوم کافی
مرحوم خبازیان
علامه عسگری
علامه کرباسچیان
علامه جعفری
علامه طباطبایی
استاد مطهری
شیخ حسین انصاریان
حجت الاسلام هاشمی نژاد
حجت الاسلام افتخار زاده
حجت الاسلام معاونیان
حجت الاسلام فائق
حجت الاسلام میرباقری
حجت الاسلام رفیعی
حجت الاسلام قرائتی

اشعار
حضرت امیرالمومنین (ع)
حضرت زهرا (سلام الله علیها)
امام حسین (علیه السلام)
حضرت امام رضا (علیه السلام)
حضرت مهدی (عج)

زندگی نامه معصومین
حضرت محمد(ص)
حضرت امیرالمومنین (ع)
حضرت زهرا (سلام الله علیها)
امام حسن (علیه السلام)
امام حسین (علیه السلام)
حضرت امام سجاد (علیه السلام)
امام محمد باقر (علیه السلام)
امام جعفر صادق (علیه السلام)
امام موسی کاظم (علیه السلام)
حضرت امام رضا (علیه السلام)
حضرت امام جواد (علیه السلام)
حضرت امام هادی (علیه السلام)
امام حسن عسگری (ع)
حضرت مهدی (عج)

اخبار شیعیان

پابرهنه و محجبه شدن ملکه انگلیس در امارات + تصاویر
کسی که به حضرت زهرا (سلام الله علیها) جسارت کند، کافر است
تصویری منتشر نشده از آیت الله سید علی سیستانی
انتقاد آیت الله جوادی ‌آملی از برخی بزرگان اهل ‌سنت
آیت الله سید صادق روحانی: ما در مورد اصل ولایت و امامت جان خود را فدا می کنیم اما با هیچ کس سازش نمی کنیم
ایراد آیت‌الله جوادی‌آملی بر منشور حقوق بشر
adapt: www.shia-news.com


نظر سنجی
به نظر شما كدام یك از گزینه های زیر به تشیع ضرر بیشتری زده اند ؟

العلماء باقون ما بقی الدهر

مراجع تقلید

آیت الله حاج شیخ حسین وحید خراسانیآیت الله سید علی سیستانیآیت الله محمد تقی بهجت آیت الله سید علی خامنه ایآیت الله لطف الله صافی گلپایگانیآیت الله علی صافی گلپایگانیآیت الله سید صادق شیرازی

پیوند ها

موسسه تحقیقاتی حضرت ولیعصر
وحدت و تفرقه
کوثر (حضرت فاطمه زهرا)
پایگاه پاسخگویی به سوالات دینی
همه چیز درباره امام عصر (عج)
امام حسن مجتبی (علیه السلام)
مرکز دانلود صوت و فیلم مذهبی
سایت بحار
پایگاه جامع تفسیر صوتی قرآن كریم
پایگاه اخبار علما
یا مهدی
پایگاه فرهنگی آخرین وارث
درد دل با خدا
توحید
پایگاه آموزشی خبریIT گل نرگس
آخر الزمان


صفحه خانگی

Powered By www.tashayo.net | سایت تشیع (شیعه)